لیست قيمت روز زعفران گليران

لیست قيمت روز زعفران گليران راچطور می توان بدست اورید؟ اخرین قیمت زعفران گلیران در بازار چند تومان است؟ قیمت زعفران به چه عواملی بستگی دارد؟ در ادامه به این سوالات پاسخ داده می شود.

لیست قيمت روز زعفران گليران

لیست قيمت روز زعفران گليران

برای اگاهی از قيمت روز زعفران گليران، باید به سراغ نمایندگی های معتبر و رسمی توزیع و پخش این محصول در کشور رفته و آخرین قیمت زعفران گلیران در بازار را بدست اورید.یا به سراغ وب سایت های اینترنتی فروش انلاین این محصول در فضای مجازی بروید و قیمت ها را استعلام نمایید.

عوامل موثر در قیمت زعفران

قيمت زعفران در کشور به عوامل زیادی از جمله سطح باغات زیر کشت این محصول، میزان برداشت و تولید ان، نرخ تورم و قیمت روزانه بازرهای داخلی و خارجی، میزان زعفران وارداتی به کشور، سهم صادرات زعفران ایرانی و … بستگی دارد.
این محصول به طور کلی از بها و ارزش بالایی برخوردار است. بخصوص اگر میزان تولیدات داخلی کم باشد. سالهاست که زعفران ایران به کشورهای دیگر جهان صادر می گردد. همین صادرات تاثیر زیادی بر قیمت این محصول گذاشته است.

زعفران گلیران محصول کجاست

زعفران گلیران، محصول استان خراسان رضوی و شهر مقدس مشهد است. همواره یکی از سوغاتی های مرسوم شهر مشهد زعفران ان بوده است، که در تمامی فروشگاه های این شهر می توانید انواع ان را با کیفیت و قیمت های متنوع بیابید و برای عزیزان خود تهیه کنید.

شرایط کشت زعفران

لیست قيمت روز زعفران گليران

بهترین دما و شرایط اب و هوایی برای پرورش زعفران جایی است که زمستان نیمه ملایم و تابستانی گرم و خشک داشته باشد. گیاه زعفران در فصل های پاییز و زمستان و اوایل بهار به نهایت رشد خود می رسد و با اینکه طبع بسیار گرمی داشته و مقاومت بالایی در برابر سرما دارد، در این دوره نیاز به یک هوای ملایم دارد.
در فصل تابستان نباید در محل کشت زعفران باران ببارد و باید تابستان

خشکی داشته باشد. برای همین کشت ان در مناطق شمالی ایران مثل گیلان و یا جنوب کشور توصیه نمی شود. این گیاه بیشترین رشد و نمو را دراستان های خراسان ، بخصوص خراسان جنوبی دارد.
همین امر سبب شده که ان را به عنوان یکی از محصولات کشاورزی و سوغاتی های معروف مشهد بشناسیم.

کاشت، داشت و برداشت زعفران

خاکی که برای رشد این گیاه پیازی مناسب است، خاکی است سبک که ترکیب های رس و شن داشته باشد.به این ترتیب پیاز زعفران مدت طولانی می تواند زیر خاک عمر کند. زعفران در ماه های ابان و اذر گل می دهد و مرحله برداشت از این زمان اغاز می شود.

تماس با ما